Christmas party

10 powodów, dla których warto zorganizować firmowe Christmas party

W naszym kraju często nie docenia się lub nawet źle rozumie znaczenie firmowych spotkań opłatkowych lub przyjęć świątecznych. Przedstawiamy 10 argumentów, które zmienią Wasze podejście i ocenę popularnego Christmas party.

  1. Podziękowanie: zauważ i doceń ciężką pracę, którą twoi pracownicy i współpracownicy wykonali w ciągu ostatniego roku. Podziękuj im za to organizując wspaniałą świąteczną imprezę. Na pewno będzie to zauważone i docenione!
  2. Budowanie zespołu i integracja: zespół będzie mógł lepiej się poznać w przyjemnym otoczeniu. Rezultatem tego jest lepsza komunikacja i sprawniejsza organizacja pracy w biurze.
  3. Motywacja: chwilowe odpuszczenie po stresującym roku będzie dużym motywatorem do ciężkiej pracy w nadchodzącym roku.
  4. Podkreślenie wartości firmy: masz okazję podsumować, czym jest Twoja firma i zapewnić, że duch współpracy jest dla ciebie ważny.
  5. Lojalność: wspólne imprezy wzmacniają ducha zespołu i pomagają przedstawić środowisko firmy jako przyjazne i takie, w którym ludzie chcą pracować.
  6. Daj wszystkim chwilę wytchnienia: zmiana scenerii na tę z dala od biura pozwoli wszystkim odpocząć i cieszyć się bez presji, potencjalnego stresu i goniących deadlinów.
  7. Uczciwe podsumowanie i ocena: większość pracowników podczas takich imprez przekazuje swoje prawdziwe odczucia dotyczące pracy w firmie. W luźnej atmosferze znacznie łatwiej prowadzić rozmowy, co daje możliwość poznania obszarów, które warto doskonalić w przyszłości, dzięki czemu Twoja firma stanie się lepszym miejscem do pracy.
  8. Oszczędź pieniądze: bądź sprytny i porozmawiaj z księgowym swojej firmy, w jaki sposób można „zaoszczędzić pieniądze” wykorzystane jako wydatki na organizację spotkania świątecznego i osiągnąć korzyści podatkowe.
  9. Zabawa: przygotowanie dobrej imprezy mówi wiele o twojej osobowości, jaką osobą i liderem jesteś. Odzwierciedla to też ogólne przywództwo całej firmy.
  10. Przyjęcie bożonarodzeniowe jest koniecznością, ale…: nie bądź imprezowiczem, gospodarzem ani organizatorem przyjęcia bożonarodzeniowego dla swoich pracowników. Przekażesz w ten sposób negatywną informację o firmie, a twoi pracownicy wcale nie będą ci wdzięczni. Zleć organizację tego wydarzenia zewnętrznej firmie lub pozwól to zrobić swojemu działowi HR.

Inne opcje i alternatywy

Doskonałą alternatywą dla mniejszych firm jest na przykład świąteczny obiad w resturacji. W przypadku dużych firm sprawdzą się specjalne powierzchnie eventowe. Tematyczne wieczory i zorganizowane imprezy często obejmują nocną rozrywkę. Mogą to być na przykład koncerty zespołów, DJ czy występy artystyczne. Jedzenie i picie również są w pakiecie.

Korzyścią ze zlecenia przygotowania imprezy firmie, która zajmuje się organizacją tego typu wydarzeń jest oszczędność czasu i potencjalnego stresu.

Niezależnie od miejsca i od tego jaki będzie scenariusz Twojego spotkania bożonarodzeniowego, dasz swoim pracownikom jasny przekaz, że cenisz ich pracę i czas.

 

Jeśli jesteś zdecydowany, aby zaprosić swoich pracowników na świąteczne spotkanie, skontaktuj się z nami. Chętnie porozmawiamy i zajmiemy się organizacją Twojej magicznej imprezy bożonarodzeniowej.