Maciej „Wierzba” Wierzbowski w drużynie Egzo Group

Maciej Wierzbowski, Egzo Group, Jacek Zawadzki
Szeregi klientów Egzo Group® zasilił pierwszy zawodnik CrossFitu – Maciej „Wierzba” Wierzbowski. Agencja zajmie się pośrednictwem w kontaktach z podmiotami zainteresowanymi współpracą z zawodnikiem oraz będzie zarządzać jego wizerunkiem.

Maciej, mimo młodego wieku, jest już jednym z czołowych zawodników CrossFitu w Polsce. Regularnie startuje w krajowych i międzynarodowych zawodach, osiągając z roku na rok coraz lepsze wyniki. Na co dzień związany z dwoma boxami, w Warszawie oraz w podwarszawskim Piasecznie. W tym drugim pełni funkcję head coacha.

Sport jest obecny w życiu Macieja od najmłodszych lat. Trenował gimnastykę, karate, a karierę sportową rozpoczął grając w piłkę nożną. Był zawodnikiem klubów Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Widzew Łódź i Polonia Bytom. Dobrze zapowiadającą się karierę piłkarską przerwała kontuzja. Po jej wyleczeniu Maciej nie wrócił już na boisko, ale zainteresował się CrossFitem. Od 2015 roku jest zawodnikiem w kategorii Elite. Jego dotychczasowe osiągnięcia to m.in. pierwsze miejsce w zawodach Varna Throwndown w Bułgarii w 2017, trzecie miejsce w zawodach LOGinLAB FIWE w Warszawie w 2017. Cyklicznie bierze udział w eliminacjach Open do CrossFit Games (najważniejszych zawodów na świecie w tej dyscyplinie), a jego celem jest zakwalifikować się do finału w 2020 roku.

Maciej udowodnił już, że jest osobą, która bardzo poważnie podchodzi do swojej kariery sportowej. Jego niezwykła determinacja, pracowitość oraz wrodzone predyspozycje do sportu są dobrym prognostykiem dla przyszłych sukcesów.