Maciej Wierzbowski zwycięzcą Varna Throwdown 2018


Maciej „Wierzba” Wierzbowski po raz drugi wygrał zawody Varna Throwdown w Bułgarii. Polski zawodnik od początku był faworytem i nie zawiódł utrzymując pozycję lidera od początku zawodów.

Zawody odbyły się w miniony weekend, 23-24 czerwca w bułgarskiej miejscowości Warna. Już podczas pierwszego eventu, składającego się z biegu, przysiadów i pływania, Maciej zdeklasował rywali. Później już konsekwentnie utrzymał pozycję lidera, wygrywając kolejne eventy lub zajmując jedno z miejsc na podium.

Finał – nazwany przez organizatorów „Game Over” – był prawdziwym miksem siły, gimnastyki i wytrzymałości. Zawodnicy musieli się zmierzyć m.in. z martwym ciągiem, przysiadami ze sztangą nad głową oraz pompkami na rękach, podciąganiem na kółkach oraz podwójnymi przeskokami przez skakankę na koniec każdej serii. Maciej poradził sobie z tymi zadaniami najlepiej z finałowej grupy, wyprzedzając o ok. 30 sekund drugiego w kolejności zawodnika.

„Cel osiągnięty! Szczególnie cieszy, że po dołku formy jaki mnie złapał w trakcie Open udało się wyjść zwycięsko. Nie każdy event poszedł po mojej myśli ale udało się zachować chłodna głowę i pozytywne myślenie. Dziękuje za wsparcie moim sponsorom, trenerowi, a w szczególności moje dziewczynie Asi, która wspiera mnie na co dzień.” – komentuje swój start Maciej Wierzbowski.

Varna Throwdown to dwudniowe zawody, corocznie odbywające się w Warnie w Bułgarii. Startuje w nich czołówka zawodników CrossFit z Bałkanów.

Maciej Wierzbowski współpracuje z Egzo Group od kwietnia 2018 r. Agencja zarządza wizerunkiem zawodnika oraz prowadzi działania z zakresu marketingu sportowego.

Strona internetowa Macieja Wierzbowskiego: www.maciejwierzbowski.pl

Kontakt w sprawie współpracy:
Jacek Zawadzki
tel. +48 694 400 222
mail: jacek.zawadzki@egzogroup.com

Fot. Stanimir Georgiev / Inside View